Alternate Text

Elektronik İmza İle Dokümanlarınızı/ Belgelerinizi Nasıl İmzalarsınız?

Elektronik imzanızı aldıktan sonra dokümanlarınıza elektronik imza atabilmeniz için bir imzalama uygulaması kullanmanız gerekmektedir.


19.12.2019 #elektronik imza #doküman imzalama #belge imzalama

Elektronik imzanızı aldıktan sonra dokümanlarınıza elektronik imza atabilmeniz için bir imzalama uygulaması kullanmanız gerekmektedir. Elektronik imzaya geçen kurum ve kuruluşların uygulamaları üzerinden elektronik imzalama yapamıyorsanız, izimza.com ile doküman imzalama, belge imzalama yapabilir, mail ile imzalı dokümanlarınızı / belgelerinizi gönderebilirsiniz. 

İmzalanan dokümanları bilgisayarınıza kayıt edip KEP ( Kayıtlı Elektronik Posta) aracılığı ile de karşı tarafa iletimini gerçekleştirebilirsiniz. 


İzimza.com’ da doküman imzalama ve belge imzalamak için;

www.izimza.com’ a girin kayıt oluşturun 1 ay boyunca ücretsiz doküman imzalamaya başlayabilirsiniz. İzimza’ ya kayıt olduktan sonra e- imzalamak istediğiniz dokümanı veya belgeyi dosya ekle kutucuğu üzerinden izimza’ya yükleyin. Bu esnada elektronik imzanızın bilgisayarınıza takılı olduğunu kontrol edin. İmzala kutucuğuna basın ve elektronik imza şifrenizi girerek belgelerinizi / dokümanlarınızı imzalayın. 

İmzaladığınız dokümanlar size sağlanan 500MB’lık arşiv alanında saklanabileceği gibi imzalanan dokümanlarınızı / belgelerinizi bilgisayarınıza indirebilir veya mail atabilirsiniz. 

İzimza’da, Kamu kurum kuruluşlarının talep etmiş olduğu ESXLong (uzun dönem) imza tipinde ve zaman damgası içerecek şekilde dokümanlarınızı / belgelerinizi elektronik imza ile imzalayabilirsiniz. 

Üstelik tüm doküman tiplerinizde imzalama yapabilir; pdf dokümanlarınızı PAdES ( Acrobat Reader ile görüntüleyebileceğiniz şekilde) , diğer formatlardaki dokümanlarınızı CAdES (.cms uzantılı olarak ) imzalayabilirsiniz. 

Ücretiz kayıt olmak için;

https://app.izimza.com/home/register

Ücretsiz kullanımınız sona erdiğinde izimza’ nın yıllık abonelik bedeli sadece 129 TL!