Alternate Text

E-İmza Faydaları

İş sürecinde para ve zaman tasarrufunu mümkün kılan e-imza, birey ve kurumların işlemlerinde ne tür kolaylıklar sağlıyor? E-imza hangi işlemlerde kullanılıyor ve faydaları nelerdir?


3.05.2019 #e-imza #elektronik imza #elektronik imza faydaları #e-imza faydaları

E-fatura, dijital dönüşüm, KEP gibi kavramların sıklıkla kullanılmaya ve hayatımıza dahil olmaya başladığından beri sanal ortamda imzalama yapmaya yarayan e-imza, izimza.com imzalama çözümleri ile gerçekleştirilebilmektedir. 15 Ocak 2004 yılında 5070 sayılı Kanun ile kabul gördüğü günden bu yana hem kamu hem de özel sektörde birçok kullanım alanında kendine yer bulmayı başardı.

E-imza ve izimza.com gibi e- imzalı yazılım çözümleri yalnızca özel sektör ve kamu kuruluşları için değil bireysel işlemlerin de kolaylaşmasını sağladığından sıkça tercih ediliyor. Elektronik imzalama yapabilmenize olanak tanıyan izimza.com e-imzalı yazılım çözümleri ile tüm işleriniz daha pratik ve hızlı hale geliyor.  e- imza ve izimza.com gibi e- imzalı yazılım çözümleri ile oturduğunuz yerden işlerinizin hızlanması, imza işlemleri için kat edilen yol, kargo ve kırtasiye vb. masrafların azalması sebebiyle kullanıcılarına sağladığı avantajların dışında doğanın korunmasına da destek olmaktadır.

Eğer sizde kurumsal veya bireysel olarak e-belge ve doküman imzalamaya geçiş yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Elektronik imza,  Türkiye’ de dijital dünyada kendine oldukça büyük bir yer edinmeye başlamıştır. . Tüm dijital ortamlarda ıslak imza zorunluğu olan işlemlerde, bireylerin ve kurumların istediği imza atma ihtiyacını karşılamaktadır. E-imzanın en büyük özelliği hukuki geçerliliğidir. E-imza 5070 sayılı kanun gereğince dijital ortamda ıslak imza ile aynı geçerliliğe sahiptir. Bu nedenle dijital ortamlarda gerçekleştirilmek istenen  tüm ıslak imzalı süreçleri e- imza ve izimza.com gibi e-imzalama çözümleri ile dijital ortama taşıyabilir, dokümanlarınızı dijital ortamda kullandığınız uygulamalar üzerinden veya izimza.com gibi platformlar üzerinden imzalayabilir, hukuki geçerli belgelere dönüştürebilir ve bu şekilde arşivleyebilirsiniz. Böylelikle süreçlerinizi anlık olarak yürütebilir; kargo, kâğıt, çıktı vb. maliyetlerden kurtulabilirsiniz. .

E-imza ve izimza.com gibi e-imzalı yazılımlar ile Süreçler tamamen dijital ortamda çıktı almaya gerek olmadan sürecin uçtan uca dijital ortamda yürümesini sağlar. 

Bu büyük özelliğin yanı sıra hız ve güvenlik unsurlarını bünyesinde barındıran elektronik imza, Dokümanların değişmezliğini ve bütünlüğünü sağlamakla beraber, kullanıcıların kimlik bilgilerinin doğruluğunu garanti etmektedir.